Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Mühendislik Fakültesi
Harita Mühendisliği Bölümü

Arazi Çalışması

GEOMATİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ 3. SINIF ARAZİ ÇALIŞMASI DERSİ

 

***Büyük Ölçekli Harita Ve Harita Bilgileri Üretim Yönetmeliği'ne ulaşmak için tıklayınız. 

 

ARAZİ ÇALIŞMASI DOSYA FORMATI 
2016-2017 Bahar yarıyılı ARAZİ ÇALIŞMASI föyü   
Standart Klişeler  
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
HAFTALIK KONU  HAFTALAR 
Genel Sınır Krokisi 1
Röper Çizelgeleri, Poligon Koordine Özet Çizelgesi, Total Station ve Nivo Kontrolleri 1
Nirengi Kanavası, Nirengi Doğrultu ve Mesafe Ölçümleri 2- 3 
Nirengi ve Nirengi Dengeleme Hesabı 2- 3 
Poligon Kanavası, Poligon Doğrultu ve Mesafe Ölçümleri, Poligon Hesabı 4- 5 
Nivelman Kanavası, Nivelman Ölçümleri, Nivelman ve Nivelman Dengeleme Hesabı 4- 5 
Kutupsal Alım Koordinat Çizelgesi, Kutupsal Alım Krokisi 6
İmar Adası Aplikasyon ve Röleve Ölçüleri 6
İmar Adası Aplikasyon Krokisi, İmar Adası Röleve Krokisi 6
1/1000 Ölçekli Halihazır Harita Yapımı 7-8-9
Revizyon 10

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ARAZİ EKİPLERİ

EKİP -1-
No                   Ad Soyad
140415040    Enes Eroğlu (ŞEF)
130410009    Selin ÜNLÜ
130410022    Ozan ÇİMEN
140410008    Mustafa Anıl ÇABUK
140415014    Ebru Seda GÜLMEZ
140415034    Ayça ÇELİK
140410021    Sedef BÜYÜKASLAN
140415031    Oğuzhan BOZKURT
140410034    Mehmet ABAKAY
140410010    Selim BÜYÜKAYTEN
140410025    Ahmet KARAPINAR
140415026    Bayram GÜR
120410021    Doğancan İLHAN

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

EKİP -2-
No                   Ad Soyad
140415024    Abdullah BURUK (ŞEF)
130410022    Ahmet AGAN
120415005    Yakup ŞALLI
140415004    Berfin BABAYİĞİT
140415037    Sümeyye KARATAŞ
140410007    Şükran ÖZDEMİR
140410040    Seda ASLAN
140410009    Ufuk ORHAN
140410046    Mehmet YAVAŞ
140415006    Hakan ERTUĞRUL
150415052    Serdar KEÇELİ
140415042    Ensar SEFEROĞLU
140410013    Emre ERDOĞAN

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

EKİP -3-
No                   Ad Soyad
140410031    Mehmet Kadir GEZER (ŞEF)
130415014    Harun Ege BAHADIR
130415018    Yunus KAHRİMAN
140415005    Özge ONĞUN
140415035    Ela YALÇIN
140415012    Canan KOCABALDIR
140410014    Ezgi KINACI
140410037    Leyla ÖZTÜRK
140410044    Fatih KÜÇÜKŞEN
140410019    Ali ÇALIM
140415038    Yusuf Cevheri CEYHAN
140415016    Caner ORMANCI
140415008    Selim YAVUZ

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

EKİP -4-
No                   Ad Soyad
140410026    Gökay DURSUN (ŞEF)
130415028    Cihangir ATICI
120415030    Furkan KÖSEOĞLU
140415007    Selay DERMENCİ
140415030    Ezgi ÇALIŞKAN
140415020    Büşra TAŞ
140410017    Elif KÖMÜRCÜ
140410029    Ayça ERSÖZ
140415039    Utkuhan YUSUFOĞULLARI
140410001    Orkun GÜL
140410041    Hasan AĞLUÇ
140415010    Sertan BAKAR
140415027    Furkan BAYKAL

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

EKİP -5-
No                   Ad Soyad
140410043    Mustafa OVALI (ŞEF)
130415003    Ferhat KOÇ
130415004    Murat KIRAL
130415009    Onur TOP
140410002    Eylül Mine AYÖZ
140410028    Ezgi Canan YENİBAŞ
140415009    Dilara ŞAHİN
140415011    Nilay GEÇER
140415022    Selinay KARAİBRAHİMOĞLU
150415005    Muhammed KAYA
140410022    Güçlen Fuat BENGÜL
140415025    Ali Berkan BURAN
140415019    Mehmet Ali KÖSE

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

EKİP -6-
No                   Ad Soyad
140410012    Mehmetcan TOPAL (ŞEF)
130415019    Emre SÜNNETÇİOĞLU
130415022    Selim BAYRAM
130415038    Furkan SUSAMCI
140415041    Sevim YAVAŞ
140410035    Sevil İrem DENKTAŞ
140410039    Süeda ARKAN
140415015    Kübra HARMANKAYA
140415028    Ceren ODUNCU
140410023    İbrahim SELÇUK
140410027    Murat TAN
140415021    Mehmet Soner KUZU
140410030    Musa GÜNGÖR

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Çalışma Bölgeleri:

1. EKİP: 1. BÖLGE

2. EKİP: 2. BÖLGE

3. EKİP: 3. BÖLGE

4. EKİP: 4. BÖLGE

5. EKİP: 5. BÖLGE

6. EKİP: 6. BÖLGE

 

  • FOIF OTS 685-R300 Kullanım Kılavuzu 
  • FOIF OTS 632 Kullanım Kılavuzu 
  • FOIF TS Bilgisayara Aktarma Programı 
  • FOIF TS Kablo Tanıtma Yazılımı 
NİRENGİ VE POLİGON NOKTALARININ NUMARALANDIRILMASI:
  • GPS/GNSS NOKTASI: Grup No - Nokta No TEK BASAMAK (Örneğin: 4. Grubun nirengi noktaları: 4-1 , 4-2 , 4-3)
  • NİRENGİ NOKTASI: Grup No - Nokta No İKİ BASAMAK (Örneğin: 4. Grubun nirengi noktaları: 4-01 , 4-02 , 4-03)
  • POLİGON NOKTASI: Grup No - Nokta No ÜÇ BASAMAK (Örneğin: 4. Grubun poligon noktaları: 4-001 , 4-002 , 4-003) 


Dersin işleyişi hakkında bilgi almak için grup şefleriyle iletişime geçebilirsiniz.

Ekler

2015-2016 Bahar yarıyılı ARAZİ ÇALIŞMASI föyü.pdf
62-poligon_aci.doc
63-poligon_hesabi.doc
64-poligon_kenar.doc
65-silsile.doc
66-takeometrik.doc
67-dusey_aci.doc
68-kutupsalalim.doc
69-nirengi_poligon_koor.doc
70-nivelman_olcu_hes.doc
71-olcu_krokisi.doc
ARAZİ ÇALIŞMASI DOSYA FORMATI.docx
FOIF OTS 632 Kullanım Kılavuzu.pdf
FOIF OTS 685-R300 Kullanım Kılavuzu.pdf
Sabit Noktaların ED_50 Koordinatları.pdf